V ponedeljek, 30. septembra 2024, je potekala 9. seja Sveta Onkološkega inštituta Ljubljana (OI), na kateri so člani za direktorico OI imenovali Zlato Štiblar Kisić, za strokovno direktorico pa prof. dr. Janjo Ocvirk.
Javni razpis za direktorja in strokovnega direktorja OI je bil objavljen v začetku septembra. V predpisanem roku sta na razpis pravočasno prispeli po ena vloga za vsako od delovnih mest. Razpisna komisija je 25. 9. 2024 preverila formalno izpolnjevanje pogojev prijavljenih kandidatk in ugotovila, da obe izpolnjujeta vse razpisne pogoje za delovno mesto direktor OI oziroma strokovni direktor OI.
Svet OI je tako za direktorico Onkološkega inštituta Ljubljana za mandat štirih (4) let imenoval Zlato Štiblar Kisić. Sklep stopi v veljavo, ko Vlada Republike Slovenije poda soglasje k imenovanju. Svet OI je na isti seji za mandat štirih (4) let imenoval za strokovno direktorico Onkološkega inštituta Ljubljana red. prof. dr. Janjo Ocvirk, dr. med.
Zlata Štiblar Kisić je v svoji predstavitvi programa dela in razvoja OI povedala: ''Moj program dela in razvoja upošteva vse smernice in prioritete, ki so zastavljene v Strategiji razvoja OI za obdobje 2021 do 2026, upošteva pa predvsem tudi sedanji posnetek stanja, analiz in preverjenih podatkov. Moja vizija in delo bo usmerjeno predvsem v bistvene cilje na področju permanentnega izboljševanja delovnih procesov, plačila po dejansko opravljenem obsegu dela zaposlenih, v boljšem povezovanju in sodelovanju, še posebej med vodilnimi delavci v upravi in vodilnimi v stroki. Cilj ostaja vsakoletni uravnotežen finančni rezultat ter zagotovitev učinkovite poslovne politike in zagotavljanja finančnih sredstev. Prioriteta je tudi izboljšanje prostorskih kapacitet in s tem povezana nadgradnja stavbe H in stolpiča R ter projekt izgradnje ciklotrona v sodelovanju z UKC Ljubljana in ministrstvom za zdravje. Eden večjih projektov, ki je pred nami, je projekt gradnje protonskega centra. Ker je OI že pridobil akreditacijo OECI Evropske organizacije onkoloških inštitutov, si želimo pridobiti še akreditacijo za celostni onkološki center. OI potrebuje tudi digitalno preobrazbo, saj imamo nekatere rešitve tako zastarele, da terjajo takojšnje reševanje. Na področju javnega naročanja bodo aktivnosti usmerjene v pospešitev postopkov, kar vključuje tudi pridobitev zunanjih izvajalcev, ki so specializirani za izvedbo javnih razpisov.''
Prof. dr. Janja Ocvirk, dr. med., je v svoji predstavitvi programa strokovnega dela in razvoja OI povedala: ''OI mora stremeti k vzdrževanju visoke kakovosti onkološke oskrbe, ki temelji na najnovejših dognanjih v medicini in uporabi najsodobnejše tehnologije. Program razvoja tako vključuje celosten pristop k zdravljenju in obravnavi bolnikov, raziskavam, izobraževanju in organizacijskim izboljšavam, ki bodo zagotovile, da bo OI akreditirana, vodilna institucija na področju onkologije v regiji.''