Skoči do osrednje vsebine
Donacije

Tretji slovenski kongres elektroporacije


Slovenija je svetovna velesila na področju elektroporacije – slovenski raziskovalci so sodelovali pri razvoju in kliničnem uveljavljanju elektrokemoterapije raka ter pomembno prispevali k razvoju genske transfekcije, zdravljenja žilnih malformacij in srčne ablacije z elektroporacijo. Z namenom povezati strokovnjake, študente in predstavnike podjetij Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (UL FE) in Onkološki inštitut Ljubljana (OI) organizirata Tretji slovenski kongres elektroporacije, ki bo v petek in soboto, 14. in 15. marca, na UL FE.
 

Izmenjava znanja in izkušenj ter povezovanje
Kot pretekla dva je tudi 3. kongres namenjen povezovanju in odpiranju novih priložnosti za vzpostavljanje znanstvenih povezav, izmenjavi izkušenj in zagotavljanju boljšega sodelovanje med raziskovalci in zdravniki ter drugimi uporabniki v Sloveniji, ki se ukvarjajo z elektroporacijo ter razvijajo nove postopke in terapije v biomedicini, biotehnologiji, živilstvu, ekologiji …

Kongres organizirata prof. dr. Damijan Miklavčič z UL FE in prof. dr. Gregor Serša z OI, ki spadata med vodilne strokovnjake na področju elektroporacije v svetovnem merilu.

Na kongresu se bodo predstavili doktorski študenti s svojimi kratkimi predstavitvami in posterji, predstavljeni bodo novi projekti na področju elektroporacije, zvrstila se bodo vabljena predavanja in tematsko obarvane sekcije, novost letošnjega kongresa pa so tudi interaktivne in izrazito diskusijsko naravnane sekcije, namenjene obravnavi specifičnih problematik na področju razširjanja uporabe elektrokemoterapije v klinični praksi in predstavitvi prvih klinični izkušenj srčne ablacije z elektroporacijo v Sloveniji.
 

Slovenski strokovnjaki za elektroporacijo z vrhunskimi dosežki
Tesno sodelovanje Laboratorija za biokibernetiko na UL FE, Onkološkim inštitutom Ljubljana ter v zadnjih letih tudi Kliničnim centrom Ljubljana je v več kot treh desetletjih obrodilo številne sadove in zagotovilo izjemno prepoznavnost znanstvenih dosežkov tudi v svetovnem merilu. Elektrokemoterapija, genska transfekcija v terapiji raka in prihajajoča katetrska srčna ablacija so tri klinične aplikacije, kjer so prav slovenski raziskovalci orali ledino in bistveno pripomogli k razvoju teh terapij.


Več informacij in program tretjega slovenskega kongresa elektroporacije je na voljo na povezavi https://kongres2025.elektroporacija.si/.