Podporno zdravljenje
Socialna služba
Za kaj skrbi socialna služba?
Socialna služba Onkološkega inštituta Ljubljana bolnikom in njihovim svojcem nudi socialno podporo in pomoč pri prilagajanju na nove razmere, ki jih prinaša soočanje z diagnozo raka in zdravljenjem. Bolniki so v socialno obravnavo vključeni po naročilu lečečega onkologa ali diplomirane medicinske sestre, pa tudi po svoji želji oziroma želji svojcev ali pomembnih drugih.
Socialne delavke se vključujejo v celostno obravnavo tako ambulantnih kot hospitaliziranih bolnikov. Sodelujejo pri celotni obravnavi, od diagnostike, zdravljenja, rehabilitacije in paliativne oskrbe bolnikov z rakom. S socialno delovnim pristopom pomagajo bolnikom in njihovim svojcem pri reševanju stisk, nastalih zaradi bolezni. Pomemben del socialne obravnave je sodelovanje na družinskih sestankih, kjer potekajo dogovori o načrtu nadaljnje oskrbe po odpustu iz bolnišnice ali zaključenem zdravljenju.
Socialne delavke informirajo bolnike in svojce s področja socialnovarstvenih storitev in pravic. Zagotavljajo prilagojeno in celostno podporo v času zdravljenja v sodelovanju z bolnikom, z bolnikovimi svojci in s strokovnimi službami znotraj Onkološkega inštituta Ljubljana ter tudi izven njega, npr. izvajalci pomoči na domu, z domovi za starejše, centri za socialno delo, negovalne bolnišnice, Hišo Ljubhospic in drugimi.
Socialna služba
Telefon: 01 5879 798 ali 01 5879 799
Uradne ure: od ponedeljka do petka, 9.00–14.00
Socialna služba se nahaja v 3. nadstropju stavbe C Onkološkega inštituta Ljubljana.