Psihoonkološki dan ob 35. obletnici Oddelka za psihoonkologijo na Onkološkem inštitutu
Ob 35. obletnici Oddelka za psihoonkologijo bo 13. 12. 2019 v veliki predavalnici v stavbi C potekal Psihoonkološki dan, ki ga organizira Onkološki inštitut skupaj z Zbornico kliničnih psihologov Slovenije in Slovenskim zdravniškim društvom.
Ob porastu števila onkoloških bolnikov, vse daljšem preživetju in vse večji ozaveščenosti o pomenu duševnega zdravja je psihoonkološka obravnava pomemben del celostne obravnave bolnikov z rakom.
Tuja gostja Psihoonkološkega dne bo mag. Elisabeth Andritsch, vodja psihoonkologije na Oddelku za onkologijo LKH Graz. Številni izsledki raziskav ne puščajo dvoma, ali je psihoonkologija potrebna ali ne; strokovne diskusije naslavljajo bolj odgovore na vprašanja: komu ponuditi strokovno pomoč, kdaj je to najbolj ustrezno, za katere težave in na kakšen način zagotoviti, da bodo z dokazi podprte intervencije prinesle čim večjo dobrobit bolnikom.
O potrebi po prepoznavanju in obravnavi duševne stiske pri bolnikih z rakom bodo na okrogli mizi spregovorili številni strokovnjaki s slovenskega strokovnega področja. Tematika dostopnosti kliničnopsihološke in psihiatrične obravnave je namreč v Sloveniji zelo pereča. Okrogla miza bo nagovorila tudi izzive nadaljnjega razvoja psihoonkološke dejavnosti na Oddelku za psihoonkologijo.
Začetki psihoonkologije v Sloveniji segajo v osemdeseta leta, s pionirskim delom prim. Marije Vegelj Pirc, dr. med. Pod njenim vodstvom je bil Oddelek za psihoonkologijo na Onkološkem inštitutu ustanovljen 8.5.1984.
Vljudno vabljeni!