OI Ljubljana
Eng

Predavanje prof. dr. Tatjane Stanojković: Evaluation of the biological potencial of Marine Sponge Dysidea avara extracts obtained by supercritical fluid extraction-Potential and Opportunities for Discovery of Bioactives

6. 11. 2023 14:00 - 16:00

Lokacija: Onkološki inštitut Ljubljana, stavba C/p, predavalnica

Predavatelj: prof. dr. Tatjane Stanojković

Organizator: Onkološki inštitut Ljubljana

Kontaktna oseba: Zvezdana Vukmirovič

Vabljeni na predavanje prof. dr. Tatjane Stanojković »Evaluation of the biological potencial of Marine Sponge Dysidea avara extracts obtained by supercritical fluid extraction-Potential and Opportunities for Discovery of Bioactives«, ki bo v ponedeljek, 6. 11. 2023, ob 14. uri v predavalnici stavbe COnkološkega inštituta Ljubljana.

Predavateljica prof. dr. Tatjana Stanojković je zaposlena na Inštitutu za Onkologijo in radiologijo Srbije kot vodja Oddelka za eksperimentalno onkologijo in je na lestvici 2 % najvplivnejših znanstvenikov na svetu za obdobje 2019-2022, ki jo je objavila Univerza Stanford. Dvanajst let je bila podpredsednica upravnega odbora Srbskega društva raziskovalcev raka (in ena od ustanoviteljic SDIR), je pa tudi članica Mednarodnega združenja za raziskovanje raka (EACR) in uredniškega odbora dveh mednarodnih revij kategorije M21 ter večkrat sodeluje pri recenzijah mednarodnih in domačih projektov. Ukvarja se predvsem z raziskavami na področju eksperimentalne onkologije, njeno zanimanje je še posebej usmerjeno v in vitro študije antiproliferativne aktivnosti in mehanizmov delovanja na novo sintetiziranih spojin ter naravnih proizvodov. Dr. Tatjana Stanojković je kot vodja laboratorija na Inštitutu za onkologijo in radiologijo Srbije prva v Srbiji začela nove translacijske raziskave na področju radiobiologije in molekularne radiološke onkologije. Je pobudnica za sodelovanje s Konzorcijem za radiogenomiko (RGC). Posebej uspešno sodeluje s Kliniko za radiološko onkologijo Medicinske fakultete v Mannheimu Univerze v Heidelbergu v Nemčiji in skupino profesorja Carstena Herskinda. V okviru konzorcija RGC je dosegla uspešno sodelovanje z raziskovalno skupino z Inštituta za raziskave raka v Montpellieru (l'Institut de Recherche en Cancérologie de Montpellier (IRCM - U1194)) pod vodstvom prof. Davida Azria in s Catharine West, profesorico radiološke biologije na Univerzi v Manchestru, ki je tudi vodja evropskega projekta REQUITE in ustanoviteljica Konzorcija za radiogenomiko. Prav tako je dobitnica nagrade mesta Beograd Despot Stefan Lazarević za leto 2020 v kategoriji delo ali rezultati izjemne vrednosti posameznika, ki je pomembno prispeval k razvoju in izboljšanju medicine.

Vljudno vabljeni, da se predavanja udeležite v čim večjem številu.

Kotizacije NI.

 

 

© 2019 - Onkološki inštitut Ljubljana
Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava